על הפסטיבל - אשדוד דאנס
הורד את לו"ז הפסטיבל לרכישת כרטיסים ולמידע נוסף התקשרו: 08-956-8080
לחצו להורדת התוכניה המלאה של פסטיבל אשדודאנס 2018

על הפסטיבל

                                    ריקוד הוא השפה הסודית של הנפש 

                                                                             מרתה גרהם

הריקוד טווה חוט נסתר המחבר בין לבבות האנשים. הוא מעניק חוויה

רב-חושית עוצמתית לרוקד, מהפנט את מי שצופה בו מן הצד בהתפעמות ומהווה כלי מופלא לפורקן של הנפש באמצעות ביטוי הלכי רוח, תחושות פנימיות ורגשות סוערים דרך תנועות הגוף. אך לא פחות חשובה מכל אלה היא האפשרות שמציע הריקוד לשימור המסורת והמשכיות התרבות.
אשדוד גאה להציג בפניכם בפעם השנייה את פסטיבל אשדודאנס – חגיגת מחול קסומה וסוחפת של ארבעה ימים המתפרשת על פני שלל מוקדים בעיר: באולמות, בהיכלי הספורט ותחת כיפת השמיים. מופעי מחול בינלאומיים לצד הפקות מקור ייחודיות, מופעי מחווה לגדולי המוזיקה הישראלית וגם הרקדות עם מיטב האמנים. לצד כל אלה נעניק במה של כבוד לפולקלור הישראלי לגווניו ולנציגי המחול העממי אשר עושים עבודת קודש בשימור מסורות הריקוד הוותיקות ומייצגים אותנו נאמנה בעולם.


ריקוד הוא השפה הסודית של הנפש

מרתה גראם

דבר המנהל האמנותי

אבי לוי

 

אלווין איילי, רקדן וכוריאוגרף ממוצא אפרו-אמריקני, כותב בספרו את הדברים הבאים:

"בניו יורק היו הרבה רקדנים שחורים מצוינים. אבל... לא היה להם מקום לרקוד בו... לא הייתה לנו דרך מעשית להגשים את הרצון והצורך לקחת חלק מלא במחול העולמי..."

בסוף שנות ה50 הגשים איילי את החלום והקים להקה משלו שהייתה לבית עבור שחורים ולבנים כאחד, והפכה לאחת מלהקות המחול החשובות בעולם.

פסטיבל אשדודאנס, הפסטיבל הבינלאומי למחול, מבקש להיות בית לשוחרי המחול העממי והמקצועי בארץ ובעולם, מכל הגוונים, הקהלים והמגזרים. הפסטיבל קם על מנת ליצור מציאות חדשה במסגרתה כל אדם שאש המחול מפעמת בקרבו יוכל למצוא ביטוי ולרקוד בחופשיות, ובד בבד להיחשף למגוון סגנונות ריקוד: מקצועיים ועממיים, מקומיים ובינלאומיים.

ככוריאוגרף ואיש מחול כ40 שנים, אני מאמין שהמחול יכול וצריך להיות גשר בין אנשים ותרבויות, ואמצעי לביטוי של מורשת והיסטוריה. המחול העממי עושה זאת לאורך שנים: מחבר אליו לא רק את מקצועני הריקוד אלא גם את הקהל הרחב, ונציגיו הם הפנים היפות של ישראל בעולם. העיר אשדוד מתאפיינת בפתיחות וברב תרבותיות ולכן אין מתאימה ממנה כדי לשאת את בשורת המחול בארץ ובעולם ולתת לפולקלור הישראלי במה, כבוד והערכה במסגרת פסטיבל אשדודאנס, לצד המחול המקצועי.

אני מבקש להודות לראש העיר אשדוד ד"ר יחיאל לסרי על ההתגייסות הנלהבת והגב שהוא מעניק לנו ולמ"מ ראש העיר ויו"ר ועדת ההיגוי של הפסטיבל, עו"ד גבי כנפו, על האמונה והסיוע לאורך כל הדרך.

בואו לקחת חלק בפסטיבל השנה: להנות מלהקות מקצועיות המציגות רפרטואר מרתק ועוצמתי בשלל סגנונות, להתרגש ממופעי זמר ומוזיקה ייחודיים, להתאהב מחדש בריקוד ולהרגיש את העוצמות שלו בכל נים ונים בגוף.

שלכם,

אבי לוי.

צוות פסטיבל אשדודאנס

עברית
התקשרו עכשיו